תיכון- "המומחיות שלנו"

למעלה מעשרת אלפים תלמידים שסיימו את לימודיהם בהצטיינות בכל מקצועות הלימוד

החל מכיתה י' הלמידה בתיכון מתמקדת בהכנה לקראת כל מקצועות הבגרות, הכוללים עבודות חקר במקצועות השונים, ומבחנים לקראת בחינות הבגרות. הלמידה בגיל ההתבגרות היא משמעותית מאוד, זהו שלב שבו בני הנוער מתבקשים להתרכז בלימודים  על ידי החברה-הורים מורים ואף חברים, אולם בני הנוער עסוקים היום בפעילויות שונות כמו התנדבות בתנועות הנוער, פעילות ספורטיבית, נגינה ושאר עיסוקים. במאיה צוברי יצרנו מסלול לימודים שבו התלמיד לא יצטרך לוותר על עיסוקיו האישיים ורצונותיו ואנו מובילים אותו להצלחה בלימודים על ידי מסגרת לימודים תומכת, בה מתאימים לו את תכנית הלימודים לפי הקצב, הרמה והמועדים המותאמים לו.

הלמידה במאיה צוברי היא באופן פרטני "אחד על אחד" או בקבוצות לימוד בכל מקצועות הלימוד, ובנוסף לפני מבחנים מתקיימים  "מרתונים" ממוקדים בכל מקצועות הלימוד.

מה לומדים במאיה צוברי תלמידי התיכון, כיתות י'-יב'?

 • מתמטיקה– הלימוד במתמטיקה מתקיים בשיעורים פרטיים ("אחד על אחד") או בקבוצות לימוד. במסגרת השיעורים לומד התלמיד את החומר הנלמד לקראת הבגרות בהתאם לרמת התלמיד או לרמת הקבוצה בה השתלב. בנוסף, לומדים התלמידים לפתח את החשיבה המתמטית לפי שיטת מאיה צוברי אשר מועילה להן בשאלות מאתגרות. אנו במאיה צוברי בונים לכל תלמיד ותלמיד תכנית אישית בהתאם לקשיים או לפערים שלו, מפתחים שיטות למידה ומשקיעים רבות בכתיבת תכנים וחומרי לימוד כדי להוביל את התלמיד להצלחה לקראת הבגרות 3 יח"ל/ 4 יח"ל / 5 יח"ל.
 • אנגלית– הלימוד באנגלית מתקיים בשיעורים פרטיים ("אחד על אחד") או בקבוצות לימוד. הלימוד באנגלית מתקיים במספר אופנים:
  1. הלמידה תתקיים בהתאם לתכנית הלימודים של מערכת החינוך ותשלב אסטרטגיות למידה באוצר מילים, בדקדוק, בהבנת הנקרא, בדיבור ובהגייה על פי שיטת מאיה צוברי.
  2. למידה לצורך העשרה כגון- דיבור, הגייה, עמידה מול קהל, "דיבייט".
  3. ספרות אנגלית- עיבוד יצירות ספרותיות (בהתאם לתוכנית הבגרות), ניסוח תשובות מלאות באנגלית.
 • הסטוריה– במסגרת השיעורים במאיה צוברי ילמדו התלמידים במקביל לתכנים של בחינת הבגרות כיצד ללמוד הסטוריה, מושגים הקשורים למקצוע זה, הבנת שאלות וניסוח תשובה בהסטוריה הדורשת אריכות ודיוק בפרטים על פי דרישות משרד החינוך.
 • ספרות– התלמיד לומד מושגים הקשורים לתחום הספרות וייחשף למאפייני השירה והפרוזה בהתאם לתכנית הלמידה של בחינת הבגרות. התלמיד לומד ללמוד ספרות ע"י אסטרטגיות למידה של מאיה צוברי, וכן לומד לבטא את ידיעותיו על ידי ניסוח תשובה מלאה לפי דרישות משרד החינוך.
 • תנ"ך– התלמיד ילמד את תכני הלימוד ע"פ תוכנית הלימודים של בחינת הבגרות. במסגרת השיעור ילמד התלמיד לקרוא את הטקסט התנכ"י  ולהשתמש בו ככלי עזר, וילמד גם  להבין שאלות בתנ"ך ולענות עליהן על פי אסטרטגיות למידה.
 • ערבית– התלמיד ילמד את נושאי הלימוד ע"פ תוכנית הלימודים של בחינת הבגרות. הלמידה תתמקד בלימוד מערכת הפועל, התחביר הערבי, בקריאת טקסטים ובכתיבת תשובות. במסגרת השיעורים ילמד התלמיד טכניקות לשינון אוצר המילים וטכניקות  בלימוד הבניינים ובתחביר על פי שיטות למידה ייחודיות.
 • לשון-התלמיד לומד את חוקי הדקדוק במערכת הפועל ובתחביר על פי שיטות למידה שאותן פיתחה מאיה צוברי, ולומד אסטרטגיות בהבנת הנקרא, בכתיבה טיעונית. בנוסף, לומד התלמיד את חוקי הכתיבה הממזגת התואמת את דרישות משרד החינוך ושתסייע לו בהמשך דרכו האקדמית.
 • אזרחות– התלמיד ילמד את תכני הלימוד ע"פ תוכנית הלימודים של בחינת הבגרות. התלמיד ילמד להבין את המושגים המורכבים באזרחות, ייחשף לאירועים אקטואליים שימחישו את נושאי הלימוד, יביע את עמדתו בנושאים שונים וילמד לנמק אתם בהתאם למושגים הקשורים למקצוע זה.
 • פיזיקה– התלמיד ילמד את תכני הלימוד ע"פ תוכנית הלימודים של בחינת הבגרות. התלמיד ילמד להבין את המושגים ואת הנוסחאות הקשורות לתכני הלימוד בשילוב שיטות למידה ייחודיות המפשטות את החומר התיאורטי וממחישות אותו. במסגרת הלמידה במאיה צוברי יקבל התלמיד חוברות עבודה המכילות הסברים על תכני הלימוד ותרגולים רבים.
 • כימיה– התלמיד ילמד את תכני הלימוד ע"פ תוכנית הלימודים של בחינת הבגרות. התלמיד ילמד להבין את המושגים ואת הנוסחאות הקשורות לתכני הלימוד בשילוב שיטות למידה ייחודיות המפשטות את החומר התיאורטי וממחישות אותו. במסגרת הלמידה במאיה צוברי יקבל התלמיד חוברות עבודה המכילות הסברים על תכני הלימוד ותרגולים רבים
 • ביולוגיה– התלמיד ילמד את תכני הלימוד ע"פ תוכנית הלימודים של בחינת הבגרות. התלמיד ילמד להבין את המושגים ואת התהליכים הקשורים לתכני הלימוד בשילוב שיטות למידה ייחודיות המפשטות את החומר התיאורטי ממחישות אותו, וההוראה תשלב אסטרטגיות למידה לפי שיטת מאיה צוברי.